حوزه علمیه باقر العلوم مشهد | ما را دنبال کنید.

ویژه برنامه دهه فجر 96 جلسه ششم

ویژه برنامه ای به مناسبت ایام الله دهه فجر، سال 1396 با حضور استاد عزیز حجه الاسلام و المسلمین دهشت در تاریخ 1396/11/19 برگزارشد.


خلاصه ای از بحث

"تقویت باورهای قرآنی سبب حفظ و پیشرفت انقلاب است"


حجت الاسلام دهشت تقویت باورهای قرآنی را سبب حفظ و پیشرفت انقلاب خواند و گفت: روحانیان مانند امام خمینی(ره) باید با تقویت باورهای ایمانی خود آنان را به دیگران منتقل کنند.
حجت الاسلام مرتضی دهشت گفت: انقلابی که بر اساس باور های عمیق رخ دهد ماندگار خواهد شد و اگر حرکتی بر اساس باور های اصیل و زیربنایی به وقوع نپیوندد نمی توان آن را انقلاب نامید. بلکه مانند انقلاب های رنگی تنها حرکتی برای انتقال نرم قدرت است.
وی باورهای رفتار ساز را از مهم ترین عوامل تغییر دانست و خاطر نشان کرد: غرب امروزه به شدت مشغول تحقیق درباره موضوع «باور های رفتار ساز» است و قرآن کریم نیز در کنار هر باور رفتاری را به ما معرفی می کند و می فرماید: «الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات». همچنین باید دانست که باور بدون رفتار فایده ای در پی نخواهد داشت.
حجت الاسلام دهشت با بیان ضرورت تقویت باور ها تصریح کرد: برخی از ما هنوز انقلاب اسلامی را باور نکرده ایم و این در حالی است که دشمن ما کاملا به این مسائل باور دارد و علیه این باور ها مشغول سرمایه گذاری و فعالیت است.
استاد حوزه علمیه خراسان با اشاره به آیه «یا ایها الذین آمنوا آمنوا» افزود: این آیه نشان دهنده ضرورت تقویت باورهای موجود قبلی در مومنان است و عمل به قرآن و تدبر در آن به تقویت این باور ها خواهد انجامید.
وی باور به اصل کرامت و کمال را از باورهای مهم قرآنی دانست و خاطر نشان کرد: خداوند انسان را تکریم کرده است و بصیرت و معرفت نقش اصلی را در اصل کمال ایفا می کند. امام حسین(ع) می فرمایند که علم و معرفت خود معرفت زا است.
حجت الاسلام دهشت با بیان اصل اختیار و انتخاب به عنوان اصلی قرآنی و انقلابی تصریح کرد: قرآن کریم بر اختیار و انتخاب انسان تاکید فراوان می کند البته خداوند بنابر وعده خود افرادی که در مسیر او تلاش کنند را به راه های خود راهنمایی خواهد کرد.
عضو اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به به اصل حاکمیت الهی و حکومت صالحان به عنوان دیگر اصل الهی انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی بر مبنای حاکميت الهی شکل گرفته است و خداوند حاکمیت و ولایت خود را به صالحان سپرده است.
وی خاطرنشان کرد: باید اصول ذکر شده را ابتدا باور داشت و سپس برای مردم تشریح کرد و آنان را نسبت به این اصول از ذهنیت صرف به باور دلی و قلبی رسانید.
حجت الاسلام دهشت با معرفی امام خمینی(ره) به عنوان موحد و مومن واقعی به این اصول تصریح کرد: جمله ایشان هنگامی که فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» ژستی سیاسی نبود بلکه باوری عمیق و درونی شده بود که صحت و درستی آن را بار ها تا به امروز مشاهده کرده ایم.
عضو اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به هنر امام در انتقال باورهای خود به دیگران افزود: امام خمینی(ره) باور های قلبی خود را به مستضعفان دنیا منتقل کرد و کلام ایشان و رهبر معظم انقلاب به عنوان اولیا الهی همیشه نافذ در قلب ها و دل ها بوده و خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: روحانیان نیز مانند امام باید با تقویت باور های خود آنان را به دیگران منتقل کنند.


گزارش تصویری
1396/11/19 ویژه برنامه دهه فجر

1396/11/19 ویژه برنامه دهه فجر

1396/11/19 ویژه برنامه دهه فجر

1396/11/19 ویژه برنامه دهه فجر

1396/11/19 ویژه برنامه دهه فجر

1396/11/19 ویژه برنامه دهه فجر

1396/11/19 ویژه برنامه دهه فجر

1396/11/19 ویژه برنامه دهه فجر


 • فرهنگی

  فرهنگی

  کانال رسمی معاونت فرهنگـــی حوزه علمیه باقر العلوم علیه السلام       نَشــــــــرِ تـصـاویــر 🎥   صــــوت جــلـسـات برگزار شده 🔊   اطلاع رسانی جلســـات 📢

  به کانل تلگرام ما بپیوندید

 • سیاسی‌

  سیاسی‌

  اگر‌ازسرهایمان‌کوه‌بسازند‌نخواهیم‌گذاشت     آیندگان‌بخوانند‌سید‌علی‌همچون‌علی‌تنها‌ماند.       جدید‌ترین‌اخبار‌سیاسی‌ایران‌وجهان.

  به کانل تلگرام ما بپیوندید

 • حوزه باقر العلوم

  حوزه باقر العلوم

  این کانال جهت اطلاع رسانی برنامه ها و مطالب مورد نیاز مدرسه است واحیانا مطالب اخلاقی

  به کانل تلگرام ما بپیوندید

 • ورزشی

  ورزشی

  اطلاع رسانی برنامه های ورزشی مدرسه       برنامه هایی مانند:استخر و فوتسال و.....

  به کانل تلگرام ما بپیوندید

 • هیئت

  هیئت

  °•▪️ هیئت حسن بن علی (علیه السلام) ▪️•°       حوزه علمیه باقر العلوم (علیه السلام) مشهد مقدس

  به کانل تلگرام ما بپیوندید